Uważa się, iż chondroityna i glukozamina stymulują komórki budujące stawy do produkcji lepszej jakości płynu stawowego pełniącego rolę amortyzatora, oraz wpływają pozytywnie na substancję międzykomórkową chrząstki dzięki czemu stawy są w znacznie mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia.

Cortaflex jest skutecznym suplementem wzmacniającym stawy ponieważ zawiera oczyszczone najwyższej jakości kluczowe izolaty chondroityny i glukozaminy. Te mniejsze cząsteczki w łatwy sposób przedostają się do krwioobiegu, z którego przez naczynia kapilarne docierają do miejsca swojego przeznaczenia - stawów!

Obejrzyj animację obrazującą problem z Chondroityną i Glukozaminą oraz rozwiązanie - produkty z rodziny Cortaflex®

Obecność w stawach podstawowych molekuł budujących glukozaminę i chondroitynę stymuluje organizm do samodzielnej produkcji tych związków. Cortaflex dostarcza stawom zarówno bodźców jak i budulca dzięki czemu są one silne i zdrowe - to właśnie jest różnica jaką Ci daje Cortaflex!

Cortaflex to więcej niż sama Glukozamina i Chondroityna! Cząsteczki Glukozaminy i chondroityny, nawet w swojej najczystszej formie, są zwykle zbyt duże aby efektywnie przenikać do tkanek miękkich stawu.

Obejrzyj animację obrazującą problem z Chondroityną i Glukozaminą oraz rozwiązanie - produkty z rodziny Cortaflex®

Zamiast kilku tysięcy miligramów glukozaminy i chondroityny Cortaflex zawiera starannie przygotowaną formułę, na którą składają się m.in. ich podstawowe elementy budujące:

glutamina, kwas glutaminowy, kwas glukuronowy, glicyna oraz prolina.

Unikalna formuła Cortaflexu, wspomagana przez m.in. siarkę, zapewnia łatwą absorpcję tych podstawowych elementów budulcowych przez ciało. Podczas wytwarzania naszych produktów korzystamy jedynie z najwyższej jakości składników co pozwala nam dostarczyć Państwu produkt naturalny, bezpieczny oraz najwyższej jakości.

Glukozamina i chondroityna są związkami naturalnymi produkowanymi przez organizm, które stanowią podstawowy składnik substancji międzykomórkowej chrząstek oraz płynu stawowego.
Cortaflex to dietetyczny suplement odżywczy, który poprzez krwioobieg dostarcza stawom potrzebnych substancji odżywczych i budulcowych tj. glutaminę, kwas glutaminowy, kwas glukuronowy, glicynę oraz prolinę. Stanowią one podstawowe elementy potrzebne do syntezy chondroityny i glukozaminy. Ponadto w sposób wydajny przenikają z krwioobiegu do tkanek miękkich stawów, gdzie pobudzają organizm do produkcji naturalnej glukozaminy i chondroityny.
W przypadku dużych cząsteczek chondroityny i glukozaminy ich przenikanie z krwioobiegu do tkanek miękkich stawów jest utrudnione, co znacząco redukuje wydajność ich działania.
Obejrzyj animację obrazującą problem z Chondroityną i Glukozaminą oraz rozwiązanie - produkty z rodziny Cortaflex®

Kwas hialuronowy (HA) jest długołańcuchowym, żelopodobnym dwucukrem odpowiedzialnym za lepkość i elastyczność płynu stawowego.

Tradycyjnie był on pozyskiwany z grzebienia koguciego z kolagenu typu II, który posiada bardzo wysoką wagę molekularną dochodzącą nawet do 6 milionów daltonów. Dowiedziono, iż ta forma kwasu hialuronowego jest skuteczna w przypadku iniekcji bezpośrednich, natomiast podawana doustnie nie przynosi już zadowalającego poziomu wchłaniania.

Z tego powodu kwas hialuronowy zawarty w produktach Canine & Feline Cortaflex jest pochodzenia roślinnego, a jego waga molekularna nie przekracza pięćdziesięciu tysięcy daltonów. Pozwala to na jego efektywną absorpcję podczas stosowania doustnego.

Istnieją podstawowe różnice pomiędzy składem każdego z rodzajów Cortaflexu. Spowodowane to jest faktem, iż organizm konia wymaga innych składników odżywczych niż organizm psa bądź człowieka. Przykładem może być Equine Cortaflex zawierający siarczan miedzi, który w przypadku organizmów psich nie może być w prawidłowy sposób przetrawiony.

Oprócz unikalnej kompozycji składników odżywczych każda z trzech wersji Cortaflexu została przygotowana tak, aby była wygodna w spożywaniu i smakowała swojej docelowej grupie odbiorców. Cortaflex dla ludzi przygotowano w formie łatwych do połykania kapsułek, Canine & Feline Cortaflex wzbogacono o smak wołowiny i wątróbki, a Equine Cortaflex wzbogacono o (alfalfa -lucernę).

Cortaflex jest dietetycznym suplementem odżywczym i nie jest lekarstwem, co powoduje, iż może on być przyjmowany nieskończenie długo. Uważamy, iż regularne podawanie Cortaflexu Twojemu zwierzakowi pozwoli uchronić jego stawy przed występującymi codziennie obciążeniami i napięciami.

Cortaflex jest bezpieczny dla psów i kotów w każdym wieku czy kondycji fizycznej. Jako suplement zapewniający naturalne zdrowie stawów Cortaflex pozwoli Twojemu zwierzakowi cieszyć się radosnym i długim życiem. Cortaflex to wybór dla Was!

Cortaflex dostępny jest pod kilkoma postaciami (płyn, proszek, kapsułki) dzięki czemu jego dawkowanie nie mogłoby być wygodniejsze.

Canine & Feline Cortaflex w płynie i w proszku mogą być dodawane do pokarmu Państwa zwierzaka. Canine & Feline Cortaflex w kapsułkach może być podawany doustnie lub razem z pokarmem.

Cortaflex nie jest lekarstwem - to dietetyczny suplement odżywczy złożony wyłącznie z naturalnych składników. Nie istnieją jakiekolwiek znane efekty uboczne stosowania Cortaflexu. Nie ma także jakichkolwiek przeciwskazań do jego stosowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy Państwu skonsultowanie się z Państwa lekarzem weterynarii w celu ich wyjaśnienia.